Словник термінів

 • Аперити?в

  (фр. Ap?ritif від лат. aper?re «відкривати»)

  Зазвичай - алкогольний напій, що подається перед стравами. Має викликати апетит, слиновиділення і покращити травлення.

 • Баріста

  (іт. barista) — фахівець з приготування кави.

  За італійськими традиціями, баріста повинен готувати еспресо, його варіації — рістретто, лунго, а також напої на основі еспрессо — капучіно, латте, коретто тощо. Баріста — професія молода, їй приблизно 50 років. Найбильш вплівова організація в цієї галузі - SCAE, яка заснувала національні та світової чемпіонати баріста

 • Барбекю

  (англ. barbecue, фр. barbeque, скор. BBQ; від ісп. barabicu — яма священого вогню)

  спосіб приготування продуктів харчування (найчастіше - м'яса) на жару вугілля, що тліє, газу, що горить, або електронагрівача, а також назва самої страви, приготовленої в такий спосіб; обладнання, яке використовується для приготування продуктів таким способом; захід з приготуванням продуктів харчування в такий спосіб; особливий соус, що традиційно подається до м'яса, приготовленого в такий спосіб. Термін поширений у США і близький до традиційного для нас шашлика.

 • Бранч

  (англ. brunch, утворене з'єднанням двох англійських слів breakfast и lunch, першопочатково - сленг британських студентів)

  у США та Європі прийом їжі, який об'єднує сніданок і ланч. Зазвичай від подається по неділях (іноді - по суботах) між 11 та 15 годинами. Бранч складається з гарячих, проте легких страв. Часто в меню бранча входить вино. Бранч відбувається у невимушеній атмосфері з відчуттям, що "сьогодні не потрібно йти на роботу".

 • Дижестив

  (від лат. digestivus, фр. digestif — засіб, що сприяє травленню)

  загальна назва напоїв, що подаються в кінці їжі. Вважають, що дижестив допомагає перетравлювати їжу. У Середньовіччі, клди спирт використовувався лише в медицині,  у Франції в кінці трапези подавали напій на основі вина, цукру та прянощів.

 • Еспре?со

  (іт. espresso — «вичавлений», «спресований»)

  міцна кава, зварена за допомогою нагрітої насиченої водяної пари, пропущеної через обсмажені, дрібно мелені зерна кавового дерева.

  Інші різновиди еспресо:

  Еспресо лунго (espresso lungo, італійською «lungo» — довгий, подовжений), також називають — кава по-американськи (caffe americano). Це звичайне еспресо, розбавлене до об'єму 75—95 мл. Подається у великих чашках, об'ємом близько 150 мл.
  Еспресо допіо (espresso doppio) — це подвійне еспресо (doppio — подвійний). Для приготування еспресо використовується вдвічі більше меленої кави. Об'єм готового напою такий же як і в лунго, але набагато міцніший.
  Еспресо рістрето (espresso ristretto) — на звичайну порцію кави для еспресо береться вдвічі менша кількість води, тобто близько 25 мл. У результаті отримують дуже міцний напій.
  Еспресо макіято (espresso macchiato) — це еспресо, поверхня якого підфарбована 1 столовою ложкою збитого молока. Італійською «мачіато» означає мелений.
  Еспресо кон панна (espresso con panna, переклад — з вершками), або еспресо таца д'оро (espresso tazza d'oro — золота чаша) — це еспресо зі збитими вершками.
  Еспресо романо (espresso romano, тобто по-римськи) — звичайне еспресо зі шматочком цедри лимону.
  Еспресо корето (espresso coretto, в перекладі — «приправлений») — еспресо, до якого додають лікер або горілку, грапу.

 • Кава

  (Каффа — назва провінції в Ефіопії)

  Напій, що виготовляють зі смажених плодів (бобів) кавового дерева. Кава — стародавній напій, який має багату історію. За деякими оцінками, кавовий напій є другою за об'ємами споживання речовиною на Землі після води. Споживання кави вже давно набуло ознак окремої культури, оспіваної митцями різних епох. Містить у своєму складі кофеїн

 • Ланч

  (англ. Lunch)

  В англомовних країнах скорочення, утворене від Luncheon, що означає  прийом їжі в полудень. В англомовних країнах у XVII сторіччі використовували іншу назву -  dinner. Ця назва іноді використовується для означення прийому їжі в полудень у Великобританії та частково у Канаді. У США термін dinner використовується, але для прийому їжі пізніше полудня, а з  XIX ст. означає їжу вночі, витіснивши традиціну назву вечері — supper. У той час supper почав означати прийом їжі ще пізніше, аж до півночі.

 • Пиво

  алкогольний напій середньої міцності, який виготовляють ферментацією ячмінного, кукурудзяного або рисового солоду. Пиво характеризується специфічною гіркотою та ароматом, що надає йому хміль, а також здатністю до піноутворення. Процес виробництва пива називається броварством чи пивоварінням.

  Ель (англ. ale) - тип пива, що вариться із солодового ячменю з використанням пивних дріжджів верхового бродіння. Смак частково гіркий з сильним запахом та ароматом хмелю. Популярний в Англії, де термін часто є синонімімом до слова пиво. Ель до пізнього 17-го сторіччя був простим варивом дріжджів, води і солоду. Пиво тоді було дуже подібним продуктом, але із додаванням хмелю. Сучасний ель зазвичай варять на воді, багатій на сульфат кальцію, робиться з надбродячих дріжджів і обробляється при вищих температурах, ніж лагер, популярний в Сполучених Штатах. Блідий ель має вміст алкоголю до 5 %; темніший сильний ель  містить до 6,5 відсотків.

  Стаут (англ. Stout, букв. «міцний», «дебелий») - вид темного пива верхового бродіння, що виготовляється з використанням смаженого солоду або ячміню, хмелю, води та дріжджів. Ця назва виникла в англійській мові для позначення найміцнішого (зазвичай із вмістом алкоголю 7-8%) та найбільш густого сорту пива, що вироблявся тією чи іншою броварнею.

  Пшеничне - пиво з вмістом алкоголю, як правило, від 5 до 5,4 %, яке варять з використанням великої частки пшениці. Пшеничне пиво часто містить також підсолоджений ячмінь. Додавання пшениці надає пшеничному пиву легкого аромату і блідого кольору. Пшеничне пиво зазвичай виробляють за технологією верхнього бродіння. Пшеничне пиво вирізняється кремовою текстурою і солодким ароматом, а деякі марки мають відтінки банана і гвоздики.

   

 • Снэк

  (від англ. snack — «легка закуска»)

  прийом їжі, головна мета якого - затамування почуття голоду між сніданком, обідом, вечерею

Думки експертів

Особистості

Олена Турянська

Дизайнер проектів: ресторан “Купол”, італійське подвір’я, частково “Амадей” та “Вероніка” (після мене там було ще багато дизайнерів), дві оптики, багато приватного житла

Анонси

Новини партнерів

жалюзи горизонтальные на пластиковые окна фотошторы купить киев шторы цена
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов